Kapat
member Hesabım
Şifremi Unuttum
Blog Kategorileri

Blog Arama

Hamilelikte Hurma Tüketmek

Hamilelikte Hurma Tüketmek

Hurma Hakkında

Hamilelikte Hurma Yemek Yararlı Mıdır? Sayısız konuda sayısız yararı bulunan hurmanın hamilelik sürecindeki kadınlar tarafından tüketimi hem anne için hem de bebek için çok yararlıdır. Hurma, gündelik yaşamda tüketildiğinde kişiye pek çok açıdan yarar sağlar. Ancak hamileyken hurma yemek , hurmanın yararlarını ve olumlu etkilerini katlayarak artırır.

Devamını Oku
14.08.2021
Hurma Ağacı

Hurma Ağacı

Hurma Hakkında

Hurma Ağacı Yetiştirmek İsteyenlere Tavsiyeler   Palmiyegillerden olan   hurma ağacı , kalın ve dik gövdeli bir ağaçtır. Pek çok açıdan insana benzetilen bu ağaç, sıcak ve kurak bölgelerde yetiştiğinden ötürü Arap Yarımadası’nda ve Afrika’nın belli başlı bölgelerinde yetiştirilen bir bitkidir. Ancak sıcağı ve güneşi seven bir bitki olmasına karşın, bol suya da ihtiyaç duymaktadır. Kökleri sulanmayan bir hurma ağacının meyve vermesi mümkün değildir. Ortalama yaşam süreleri 60 ile 70 yıl arasıdır ki insanlara benzetilmesinin sebeplerinden biridir bu. Bir başka özelliği ise hurma ağaçlarında erkeklik ve dişilik bulunmasıdır. Döllenerek meyve veren hurma ağaçlarının cinsiyetleri vardır ve bunlar fahl ve ünsa olarak adlandırılırlar. Fahl, erkek hurma ağacına, ünsa ise dişi hurma ağacına verilen isimdir. Dişi hurma ağaçları, yakınlarında erkek hurma ağacı olmadan üreyemezler ve erkek hurma ağaçları, beş adet dişi hurma ağacının arasında bulunur.   Hurma ağacı erkek dişi nasıl anlaşılır   sorusuna verilebilecek en makul yanıt, ağacın taşıdığı bu özelliklerdir. Peki,   hurma ağacı nasıl yetiştirilir ? Haydi ayrıntıları birlikte inceleyelim.

Devamını Oku
16.08.2021
Hurma Diyeti

Hurma Diyeti

Hurma Hakkında

Hurma Diyeti Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir? Beslenme ve diyetetik alanında uzman kişilerce onaylanmış pek çok sağlıklı diyet ve detoks tarifi son dönemlerdeki popülerliğini koruyor.   Hurma diyeti   de bu sağlıklı diyet alternatiflerinden biri.Faydalarını saymakla bitiremeyeceğimiz hurma, diyetlerde ve sağlıklı beslenme programlarında tok tutma ve tatlı ihtiyacını karşılama özelliklerinden dolayı en sık listeye alınan ürünlerden biri. Fakat bu diyet, içerisinde hurma barındırması sebebi ile değil, yalnızca hurma ve yoğurt ikilisi ile uygulanmasından ötürü bu ismi almıştır. Asıl adı   hurma yoğurt diyeti   olan bu uygulamada hurmanın yoğurt ile birlikte tüketilmesinin sebebi diyeti uygularken gerekli proteinlerin vücuda alınmasını sağlamaktır. Kaslar için gerekli olan protein ve kemikler için gerekli olan kalsiyum açısından çok zengin bir ürün olan yoğurt, diyet süresince ihtiyacınız olan enerji ve gücü sağlayarak bünyenizi güçlü tutacaktır. Kısacası   sadece hurma ile beslenmek   bu diyetin prensibi değildir.

Devamını Oku
17.08.2021
Hurma Kaç Kaloridir

Hurma Kaç Kaloridir

Hurma Hakkında

Hurma Kaç Kaloridir? Pek çok açıdan eşsiz özellikleri bulunan hurma, gerek faydaları, gerekse besin değeri açısından oldukça zengin bir meyvedir. Şeker açısından da zengin olması, akıllara hurma kaç kalori sorusunu getiriyor. Bu sorunun cevabını verirken, aynı zamanda kuru hurmanın besin değerini de inceleyelim.

Devamını Oku
19.08.2021

Hurmanın Faydaları Nelerdir

Hurma Hakkında

Hurmanın Faydaları Nelerdir? Afrika ve Arap Yarımadası bölgesinde, özellikle Suudi Arabistan’da yetişen ve palmiyegillerden olan hurma bitkisi , yalnız her yerde üretilemiyor olmasından ötürü değil, sayısız faydasının olması ile de oldukça özel bir bitkidir. Üstelik yalnızca meyvesi değil, yaprakları da çok değerlidir. Ancak ülkemizde de olduğu gibi pek çok yerde bu bitki meyvesi ile değil, kurusu ile bilinmektedir. Tıpkı yaş hali gibi, kuru hali de her derde deva olan hurmanın faydaları saymakla bitmiyor. Özellikle hurmadaki vitaminler , birazdan bahsedeceğimiz çok sayıdaki faydanın en temel kaynaklarıdır. Çok zengin bir lif kaynağı olmasının yanında içerisinde A, B1, B2, B3, B6, B9, C, D, K vitaminleri ve çok sayıda minarel de bulunmaktadır.

Devamını Oku
24.08.2021
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.